LCL

Answered
0
0

Mój rezonans: opis jest długi, ale interesuje mnie jedna rzecz. Chodzi mi o LCL. Mam w opisie wydłużone w. łąkotkowo-strzałkowe. LCL z kompleksem torebkowo-więzadłowym kąta tylno-bocznego, śc.m.podkolanowego, śc.m.dwugłowego uda, kompleks torby stawowej bocznej z ALL bez uszkodzenia. Nie wiedziałam, że mam takie zmiany, fizjo i ortopeda mi nie wierzyli i ja dalej ćwiczyłam, tylko delikatniej. Po rezonansie, gdy wciskałam piłkę między kolanami, bo wcześniej miałam tam boczne przyparcie, znów mi coś się popsuło, bo zaczęło mrowić, kolano zrobiło się bardziej bolesne, wysięk nad rzepką się chyba pojawił, tak oceniła fizjo, zaczęło bardziej chrzęścić przy różnych ruchach, wcześniej tych chrzęszczeń nie było. Czy mogłam sobie to więzadło boczne jakoś bardziej uszkodzić, czy muszę powtórzyć rezonans?

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Dzień dobry!

Proszę przede wszystkim o zgłoszenie się na badanie kliniczne, to jest najważniejsze w połączeniu z badaniem rezonansu, a nie sam opis MRI. Jest mało prawdopodobne, aby bez urazu skrętnego uszkodzić LCL (więzadło poboczne boczne).

Być może doszło do zaostrzenia stanu, który już był obecny. Nie ma w opisie mowy o chrząstce i łąkotkach, a to też wymaga oceny.

z poważaniem

lek. med. Podsiadło Mikołaj

Znaleziono 1 wynik