Ból Kolan

Answered
0
0

Witam,

Mam 32 lata kolana sprawiają mi sporo problemu, słychać chrzęsty i stukania. Dużo pracuję na stojąco do tego biegam, chodzę po górach, basen i rower. Czy uprawiając sport powinienem zakładać jakąś ortezę?  Czy warto wstrzykiwać kwas hialuronowy (jestem po 1 zastrzyku do jednego kolana) czy może są jakieś lepsze metody aby nie wykończyć kolan do reszty, a móc spędzać czas aktywnie? Wiem, że trudno powiedzieć  coś na odległość(mam już umówioną wizytę u specjalisty), jednak proszę o wskazówki.

Bardzo dobra odpowiedź
0
0

Szanowny Panie,

Aby postawić prawidłowe rozpoznanie oraz – zależne od jego rodzaju – rokowania i zalecenia w zakresie postępowania pacjenta w opisanym przez Pana przypadku, niezbędną jest konsultacja ortopedyczna wraz z badaniem lekarskim. Powyższe koniecznie musi zostać uzupełnione o diagnostykę obrazową, tj.:  rezonans magnetyczny.

Iniekcje dostawowe z wiskosuplementu (tj.: kwasu hialuronowego) wskazane są w przypadku niedoboru płynu maziowego. Takie postępowanie ma na celu uzupełnienie niedoboru, złagodzenie dolegliwości oraz poprawę ruchomości w stawie. Decyzję o konieczności ponownej iniekcji podejmuje wyłącznie lekarz prowadzący. W rezultacie badania ortopedycznego oraz dokładnego wywiadu nt. aktywności fizycznej pacjenta, lekarz jest w stanie ocenić jej zasadność. Bez dokładnego badania w gabinecie lekarskim niezmiernie ciężko w takim przypadku jest przedstawić pacjentowi właściwe zalecenia.

Z wyrazami szacunku,

dr n. med. Bogusław Sadlik

Znaleziono 1 wynik