Szpital św. Łukasza – partnerem GOPR w promocji bezpieczeństwa na stokach narciarskich

0

Szpital św. Łukasza jest wieloletnim partnerem medycznym GOPR. Prowadząc wspólnie wiele akcji promujących zdrowe i bezpieczne uprawianie sportów zimowych, dołącza się do tegorocznej premiery aplikacji „POMOC W GÓRACH”.

Jak co roku, GOPR angażuje się w akcje promujące zdrowe i bezpieczne korzystanie z uroków sportów zimowych. Wspólnie z lekarzami ortopedami Szpitala św. Łukasza organizowane są spotkania na stokach narciarskich czy centrach handlowych. Obecność Ratowników GOPR bezpośrednio na stokach narciarskich jest gwarancją bezpieczeństwa podczas „białego szaleństwa”.

W tym roku, dla bezpieczeństwa narciarzy, uruchomiona została specjalna aplikacja na urządzenia mobilne, pozwalająca na jeszcze bliższy kontakt pomiędzy Narciarzem a Ratownikiem. Po ściągnięciu bezpłatnej aplikacji „POMOC W GÓRACH” i zarejestrowaniu się jako użytkownik, jednym przyciskiem w telefonie możemy wezwać pomoc. Aplikacja zlokalizuje nasze położenie na podstawie danych GPS i pozwoli ekipie Ratowników na szybkie i bezproblemowe dotarcie do miejsca zdarzenia.

Szpital św. Łukasza poprzez promowanie świadomego i bezpiecznego narciarstwa przyłączył się do promocji nowego rozwiązania. Zapytaj na stoku o „KARTĘ NARCIARZA” i zdobądź informację o podstawowych zasadach postępowania w razie urazu. Karta dystrybuowana jest w punktach GOPR na stokach w Bielsku-Białej, Szczyrku, Wiśle, Ustroniu, Istebnej i Korbielowie.

Przekaż dalej

O autorze

Redaktor naczelna

Administracja serwisem iOrtopedia.pl

Skomentuj