Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkoleniach Ortopedycznych organizowanych przez Klinikę św. Łukasza.
Klinika św. Łukasza jest podmiotem certyfikowanym przez SUS, spełnia Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS SUS 2.0. oraz jest wpisana do rejestru podmiotów uprawnionych do prowadzenia kształcenia podyplomowego Beskidzkiej Izby Lekarskiej.
Za uczestnictwo w naszych szkoleniach przyznawane są punkty edukacyjne.
Zajęcia prowadzi doświadczona kadra lekarzy Szpitala św. Łukasza.
Szkolenia mają kameralny charakter, co pozwala na szerokie omawianie problemów, które szczególnie interesują uczestników.
Certyfikacje naszych Szkoleń:

SZKOLENIA W FORMIE ON-LINE
W związku sytuacją pandemiczną z jaką przyszło się zmierzyć nam wszystkim, w wyniku której pojawiły się zmiany w wielu aspektach życia jakie do tej prowadziliśmy, Szpital św. Łukasza postanowił wdrożyć nowy projekt edukacyjny.
Szkolenia ortopedyczne, które do tej pory były prowadzona w trybie stacjonarnym cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Niestety obecna sytuacja, z uwagi na Państwa i nasze bezpieczeństwo, nie pozwala nam obecnie organizować takich spotkań.
Dlatego wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, w odpowiedzi na liczne prośby, postanowiliśmy wdrożyć nową formułę naszych szkoleń – czyli prowadzenie szkoleń w trybie online, w formie interaktywnej transmisji na żywo, z możliwością czynnego udziału w szkoleniu.
Każdy uczestnik, ma możliwość uczestnictwa w szkoleniu zdalnie, udziału w dyskusji na żywo, ankietach i quizach. Po zakończeniu szkolenia otrzymuje również certyfikat uczestnictwa.
NAJBLIŻSZE SZKOLENIA
TERMINY SZKOLEŃ 2020 (EDYCJA ONLINE)
TERMINY SZKOLEŃ 2020 (Edycja stacjonarna)
KADRA DYDAKTYCZNA
dr n. med. Brzóska Roman
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Specjalizuje się w chirurgii artroskopowej barku, w tym w leczeniu urazów sportowych.
Prezydent sekcji barkowej Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESA-ESSKA) 2016-2018
Roman Brzóska jako pierwszy w Polsce wykonał techniką artroskopową kostną rekonstrukcję brzegu panewki stawu ramienno-łopatkowego (przeszczep wyrostka kruczego) dotychczas wykonywaną wyłącznie metodą otwartą. Jest również autorem nowatorskiej metody leczenia przedniej niestabilności barku tzw. BLS (ang. Between Glenohumeral Ligaments and Subscapularis), zabiegu polegającego na rekonstrukcji kompleksu obrąbkowo-torebkowo-więzadłowego z augmentacją ścięgna mięśnia podłopatkowego.
Organizator i współorganizator specjalistycznych kursów dla chirurgów w dziedzinie leczenia uszkodzeń stawu barkowego, artroskopii stawu ramiennego. Kierownik naukowy Bielskich Sympozjów Naukowych w zakresie chirurgii barku.
Jest członkiem międzynarodowych stowarzyszeń ortopedycznych: ESSKA-ESA (członek zarządu, a w latach 2016-2018 – prezes), Alps Surgery Instiutute, SECEC-ESSE, PTOiTr, PTA, PTChR, PTBiŁ (członek zarządu).
dr n. med. Błasiak Adrian
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Specjalizuję się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu, związanych ze sportem oraz chorób zwyrodnieniowych narządu ruchu, a w szczególności tych, dotyczących barku i stawu kolanowego, ale także stawu łokciowego, skokowego czy nadgarstka.
Wykonuję operacje rekonstrukcyjne stożka rotatorów stawu ramiennego, rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego oraz więzadeł stawu skokowego. Od wielu lat prowadzę aktywną działalność naukową obejmującą wystąpienia naukowe w kraju i zagranicy oraz publikacje w czasopismach naukowych. Uczestniczę w wielu badaniach klinicznych dotyczących regeneracji uszkodzonej chrząstki stawowej, aby zwiększyć szansę pacjentów na powrót pełnej sprawności.
Współpracując z najwyższej klasy specjalistami w dziedzinie ortopedii, staram się stosować najbardziej nowoczesne, dostępne metody, aby przywrócić sprawność pacjenta. W swojej pracy kieruję się zawsze starożytną maksymą Salus aegroti suprema lex tzn. iż wartością najwyższą dla mnie jest zdrowie pacjenta oraz indywidualne podejście do każdego z nich.
lek. med. Solecki Wojciech
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydział Lekarski w Katowicach.
Lekarz specjalista w oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej.
Szczególnie interesuje się artroskopowymi metodami leczenia uszkodzeń kolana, barku oraz traumatologią narządu ruchu.
Członek: PTOiTr, ESSKA, PTBŁ.
OPIS SZKOLENIA
WSPÓLNE ELEMENTY NASZYCH SZKOLEŃ
Miejsce szkolenia:
Sala multimedialno-wykładowa 3p. Kliniki św. Łukasza w Bielsku- Białej, ul. Bystrzańska 94B,
Blok operacyjny Szpitala św. Łukasza
Koszt udziału:
Koszt uczestnictwa obejmuje udział w wykładach oraz warsztatach, nocleg w hotelu (1 doba), przerwy kawowe, lunch oraz dyplom uczestnictwa wraz z punktami edukacyjnymi OIL.
Rejestracja:
O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność. Ilość miejsc ograniczona.
Zakwaterowanie podczas szkoleń:
Hotel Vienna – www.vienna.pl
(zakwaterowanie zapewnione przez Organizatora)
Artroskopia barku – Kurs podstawowy
TEMAT: Artroskopowe techniki rekonstrukcji barku, małoinwazyjna metoda leczenia operacyjnego w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Prowadzący kurs:
dr n. med. Roman Brzóska
Cel szkolenia:
Nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie technik artroskopii barku.
Omawiane tematy:
Aspekty anatomiczne barku, podstawowe jednostki chorobowe, algorytmy ułatwiające postawienie rozpoznania, niestabilność przednia stawu ramiennego, uszkodzenia stożka rotatorów, techniki wiązania szwów artroskopowych oraz dostępy artroskopowe i powikłania związane z ich wykonaniem.
Terminy szkoleń:
- 20-21 kwietnia 2020 – ODWOŁANY
- 19-20 października 2020
Szkolenie ma formułę dwudniową (rozpoczęcie kursu 1-szego dnia o godz. 13:30, zakończenie kursu 2go dnia ok. godz. 15:00).
Artroskopia stawu kolanowego – Kurs podstawowy
TEMAT: Artroskopowe techniki rekonstrukcji kolana, małoinwazyjna metoda leczenia operacyjnego w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Prowadzący kurs:
dr n. med. Adrian Błasiak
Cel szkolenia:
Nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie technik artroskopii kolana.
Omawiane tematy:
Anatomia kolana, patologie w obrębie stawu kolanowego, badania MRI kolana, techniki szycia łąkotek wraz z ćwiczeniami praktycznymi.
Terminy szkoleń:
- 25-26 maja 2020 – ODWOŁANY
- 09-10 listopada 2020 – brak miejsc
- 23-24 listopada 2020 – brak miejsc
Szkolenie ma formułę dwudniową (rozpoczęcie kursu 1-szego dnia o godz. 11:00, zakończenie kursu 2go dnia ok. godz. 15:00).
Artroskopia barku – Kurs dla zaawansowanych
TEMAT: Artroskopowe techniki rekonstrukcji barku, doskonalenie małoinwazyjnej metody leczenia operacyjnego w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Prowadzący kurs:
dr n. med. Roman Brzóska
Cel szkolenia:
Uzupełnienie przez uczestników wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie zaawansowanych technik artroskopii barku.
Omawiane tematy:
Problemy z artroskopią barku, leczenie niestabilności stawu ramieniowego, kontrowersje związane z leczeniem stawu barkowo- obojczykowego, biologiczne aspekty leczenia uszkodzeń stożka rotatorów, leczenie uszkodzeń towarzyszących.
Terminy szkoleń:
- 18-19 maja 2020 – ODWOŁANY
- 14-15 września 2020 – brak miejsc
- 21-22 wrzesnia 2020 – brak miejsc
- 16-17 listopada 2020
Szkolenie ma formułę dwudniową (rozpoczęcie kursu 1-szego dnia o godz. 13:30, zakończenie kursu 2go dnia ok. godz. 15:00).
WCZEŚNIEJSZE SZKOLENIA
ORGANIZATOR SZKOLENIA
Klinika św. Łukasza
Adres: ul. Bystrzańska 94B, 43-309 Bielsko-Biała
Telefon: +48 33 819 95 30, +48 512 970 570
Email: apodlesny@lukasza.pl
Dyrektor Zarządzający: Jarosław Stankowski
Koordynator szkoleń: Anna Podleśny
Klinika Świętego Łukasza- BGL Sp. z o.o. sp. k. jest podmiotem wpisanym na listę podmiotów uprawnionych do prowadzenia kształcenia podyplomowego lekarzy specjalistów, prowadzoną przez Beskidzką Izbę Lekarską. Dzięki temu za uczestnictwo w naszych szkoleniach z zakresu ortopedii przyznawane są punkty edukacyjne.
Zajęcia prowadzą specjaliści (głównie lekarze ze specjalizacją z ortopedii i traumatologii ruchu) posiadający duże doświadczenie kliniczne i dydaktyczne. Szkolenia mają kameralny charakter, co pozwala na szerokie omawianie problemów, które szczególnie interesują uczestników.
Szkolenie obejmuje uczestnictwo w zajęciach teoretycznych, warsztatach, obserwację operacji ‚live surgery’, materiały informacyjne, konsultacje z prelegentami, poczęstunek (przerwa kawowa,lunch), nocleg.
© 2019 Szkolenia Ortopedyczne iOrtopedia – Klinika św. Łukasza. All Rights Reserved. Projekt i realizacja InterAktywni Sp. z o.o.