SPORTOWA PRZYGODA BEZ RYZYKA – to tytuł akcji społecznej organizowanej we wrześniu przez Zespół Szpitala św. Łukasza.

0

Zanim poślesz dziecko do szkółki sportowej sprawdź jego naturalne predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny. Ortopedzi i Okuliści Szpitala św. Łukasza zaangażowali się w społeczną akcję wykrywającą wczesne postaci uogólnionej wiotkości stawowej.

Drogi Rodzicu!

Twoje dziecko rozpoczyna szkołę? Marzy o piłce nożnej, pływaniu, tenisie czy innym sporcie? Nie masz pewności, czy bezpiecznie wpłynie to na jego zdrowie? Szpital św. Łukasza organizuje bezpłatną akcję konsultacyjną dla dzieci. Profesjonalne badanie ortopedyczne w Szpitalu św. Łukasza przez zespół doświadczonych ortopedów pomoże ocenić bezpieczeństwo uprawiania danej dyscypliny sportowej. Nie czekaj i zarejestruj się już dziś na bezpłatne konsultacje ortopedyczne. Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Co to jest uogólniona wiotkość stawowa?

To wrodzona nieprawidłowość w strukturze tkanki łącznej całego organizmu. Tkanka łączna występuje bardzo powszechnie w ludzkim ustroju i dlatego objawy mogą być zróżnicowane. Do najczęstszych objawów tej choroby należy wiotkość torebek stawowych oraz więzadeł, prowadzące do zwiększenie zakresów ruchomości w stawach. To także różne zaburzenia w pracy i funkcjonowaniu narządów oraz układów zawierających tkankę łączną. Ogólnie definiując, hipermobilność stawów, to nadmierna ruchomość stawowa lub wiotkość stawowa, skutkująca zwiększeniem zakresu ruchomości w stawach ponad przyjęte normy. Hipermobilność stawów jest bardzo częsta w populacji azjatyckiej i afrykańskiej (ponad 30%), a w krajach zachodnich problem ten dotyczy ok. 10% ludności.

SPORTOWA PRZYGODA BEZ RYZYKA

Zarejestruj swoje dziecko na bezpłatne konsultacje w Szpitalu św. Łukasza.

  • Konsultacje (wyłącznie po wcześniejszym zarejestrowaniu):
    • SOBOTA 17 WRZEŚNIA w godzinach 9,00-13,00.
  • Rejestracja tylko dla dzieci w wieku 7 – 14 rż.
  • U dzieci w razie zdiagnozowania konieczności wykonujemy
    • diagnostykę RTG
    • konsultację okulistyczną z pełną diagnostyką okulistyczną, mapą rogówki i tomografią siatkówki
  • Rejestracja telefoniczna i osobista (ilość miejsc ograniczona).

Śledź aktualności związane z akcją SPORTOWA PRZYGODA BEZ RYZYKA na Facebook’u.

Przekaż dalej

O autorze

Redaktor naczelna

Administracja serwisem iOrtopedia.pl

Skomentuj