ARTROSKOPIA KOLANA – KURS DLA LEKARZY W KLINICE ŚW. ŁUKASZA

0

W dniach 5-6.04.2016 odbyło się kolejne specjalistyczne szkolenie prowadzone przez lekarzy Szpitala św. Łukasza.

Kurs był adresowany do chirurgów rozpoczynających swoją przygodę z technikami artroskopowymi w obrębie stawu kolanowego. Celem uczestników było poznanie najważniejszych zagadnień teoretycznych w tym zakresie oraz  udział w zajęciach warsztatowych dotyczących współcześnie stosowanych technik małoinwazyjnych w leczeniu uszkodzeń chrzęstno- kostnych stawu kolanowego.

Program kursu obejmował zajęcia teoretyczne, obserwacje zabiegów operacyjnych na żywo oraz zajęcia warsztatowe. Ćwiczenia praktyczne prowadzone były w zespołach, gdzie każdy mógł w sposób praktyczny zapoznać się z zasadami zabiegów artroskopowych. Dzięki współpracy z firmą MED&CARE uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie artroskopii kolana, dzięki zajęciom na innowacyjnym symulatorze kolana. Prezentowane na żywo zabiegi operacyjne były wzbogacone obszernym praktycznym komentarzem z możliwością bieżącego zadawania pytań operatorowi. Koordynatorem merytorycznym szkolenia był dr n. med. Bogusław Sadlik.

Informacja o kolejnych szkoleniach artroskopowych tutaj: http://iortopedia.pl/szkolenia/

Przekaż dalej

O autorze

dr n. med. Bogusław Sadlik

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Specjalizuje się w chirurgii stawu kolanowego, skokowego oraz stopy. Do szczególnych swoich osiągnięć zalicza własne modyfikacje anatomicznej dwupęczkowej rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego oraz opracowanie metody implantacji bioimplantów

Skomentuj