INFORMACJA DLA PACJENTÓW – Koronowirus

0

AKTUALIZACJA 13.03.2020W związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, Szpital św. Łukasza przekazuje najważniejsze informacje dla Pacjentów.

1️⃣ PRACA SZPITALA
𝗪𝗶𝘇𝘆𝘁𝘆 𝘄 𝗣𝗼𝗿𝗮𝗱𝗻𝗶𝗮𝗰𝗵 𝗦𝗽𝗲𝗰𝗷𝗮𝗹𝗶𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵 ograniczone są jedynie do przypadków pilnych. Konsultantki Biura Obsługi Pacjenta kontaktują się na bieżąco z wszystkimi zarejestrowanymi pacjentami.
Na podstawie wstępnego wywiadu ustalany jest alternatywny termin wizyty lekarskiej, bądź umawiana jest bezpośrednia konsultacja telefoniczna z lekarzem. Istnieje możliwość przeprowadzenia e-KONSULTACJI on-line czyli videorozmowy z lekarzem. W sytuacjach konieczności bezpośredniej wizyty pacjenta w poradni umawiany jest dogodny termin.

𝗣𝗹𝗮𝗻𝗼𝘄𝗲 𝘇𝗮𝗯𝗶𝗲𝗴𝗶 𝗼𝗽𝗲𝗿𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗲 są realizowane w ustalonych terminach. Pracownik szpitala po przeprowadzeniu wywiadu epidemiologicznego potwierdza każdorazowo termin zabiegu na dzień przed operacją. Pacjenci zgłaszający się do planowych operacji muszą być zdrowi i nie kontaktować się z żadnymi osobami o cechach infekcji w ciągu poprzedzających 14 dni.

2️⃣ ODWIEDZINY CHORYCH
Do odwołania wszystkie odwiedziny pacjentów na oddziałach szpitalnych są zabronione. Wyjątek: Dzieci i pacjenci niepełnosprawni – dopuszczone przebywanie jednego zdrowego opiekuna

3️⃣ WEJŚCIE DO SZPITALA – NOWA PROCEDURA
Przy wejściu do Szpitala znajduje się dozownik wypełniony profesjonalnym odczynnikiem do dezynfekcji dłoni. Zaleca się podanie porcji płynu na suche dłonie, a następnie wtarcie środka w dłonie aż do wyschnięcia. Środek zapewnia eliminację większości chorobotwórczych drobnoustrojów i jest bezpieczny dla skóry.
Wszystkie osoby przychodzące do Szpitala będą miały wykonany pomiar temperatury. W przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury ciała zostanie wdrożone postępowanie zgodnie z procedurą Głównego Inspektora Sanitarnego i NFZ.
▶️ http://bit.ly/3cUOqRq
Ponadto przed konsultacją lekarską pacjenci proszeni są o wypełnienie ankiety wstępnej kwalifikacji, którą otrzymają w rejestracji. Każdorazowo ankietę zwracamy w gabinecie lekarskim

Dziękujemy za zrozumienie, i prosimy śledzić nasze komunikaty.

Share.

About Author

Administrator

Leave A Reply